Northern Lights / Jitka Kamencová Skuhravá a Tomáš Kamenec

Northern Lights / Jitka Kamencová Skuhravá a Tomáš Kamenec

Termín: 27.11.2020 27.1.2021

27lis - 27led celý den

Žánr: výstavyumění design sklo sklářství osvětlení instalace jižní čechy zimní výstavy


Studio Jitka Skuhravá bylo založeno v roce 2014 manželi Jitkou Kamencovou Skuhravou a Tomášem Kamencem. Oba pocházejí z tradičního sklářského prostředí a navazují na kroky svých rodičů a pradodičů. V posledních letech se úspěšně věnují tvorbě designového osvětlení a originálních světelných instalací do architektury.

Společne vnukli podobu desítkám unikátních instalací po celém světě.  Mezi ně patří mimo jiné také monumentální skleněné plastiky v dubajském metru přezdívané „Medusy“ a světelná instalace “INFINITY” pro Český dům na olympijských hrách v Londýně. V Čechách jsou k vidění například plastika „Mist“ ve Slovanském domě a zářivé skulptury „Bamboo“ v nově otevřeném developerském projektu skupiny PENTA - Florentinum. Mezi nejznámější kolekce produkce studia patří Bubbles in Space, Bamboo, Icefalls, Mist a další. Studio nabízí i autorské dekorativní sklo pro interiéry. Typické je tématické provázání obou typů produktů, tedy svítidla a setu dekorativního skla se shodnou tématikou. Studio využívá výhradně umělecky tvarované sklo vyráběné v Čechách, cílí na oživení tradičních sklářských řemeslných technik a jejich propojení se současnými světlenými technologiemi a aktuálními trendy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Northern Lights / Jitka...

Šumava InnKvilda (30.4 km)

Villa GapČeský Krumlov (31.4 km)

Villa GallistlČeský Krumlov (31.9 km)