Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2020

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2020

Adresa:

Drážov, Dobrš 1

Termín: 14.8.2020 16.8.2020
Vstupné:

www.goout.net

14srp - 16srp celý den

Žánr: folkfestivaljazz


Festival Dobršská brána ve svém 4. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů. Ti ve tvorbě, kterou představí, volně přechází mezi žánry a kombinují prvky lidové hudby s jazzem a komorní hudbou. Tomu odpovídá i konkrétní dramaturgie festivalu a jeho motto "Brána do světa hudby".

Jednotlivé koncerty festivalu se uskuteční na různých místech Dobrše. Většina vystoupení se uskuteční v areálu tvrze a zámku, jiná u kaple sv. Jana a Pavla.  Komorní koncerty jsou předpokládány v kostele Zvěstování Panny Marie.

Posluchači i hudebníci z celého světa se tak seznámí s Dobrší a jejími památkami vč. významných sakrálních zblízka.

Festival navazuje a zapadá do celosvětového trendu hledání nových souvislostí mezi tradiční, klasickou a soudobou hudbou a vytváří tak svým charakterem jedinečnou hudební událost, která by na české hudební scéně těžko našla srovnání. Festival současně dává nový impulz k setkávání světových hudebníků a českého publika na místě pro mnohé návštěvníky netradičním, přesto s dlouhou tradicí a to také hudební, přesto však mimo tradiční české metropole. Důkazem skutečnosti, že zaměření festivalu bylo vykročení tím správným směrem je úspěch předchozích tří ročníků, podpořený hudebními ohlasy ze strany publika a recenzemi hudebních kritiků, na kterém se v průběhu dvou dnů posluchačům představili interpreti z Norska, Nizozemska, Japonska, Německa, Anglie, Španělska, Senegalu, Maďarska, Francie a ČR. Proběhla tak akce se vskutku evropským přesahem.

Jednotícím prvkem čtvrtého ročníku festivalu je tentokrát nástroj „harmonika“ a sice akordeon a harmonika foukací. Ty uslyšíme v různých kombinacích, ve volné improvizaci. Zazní tak jazz různorodý, ve všech podobách a barvách, i lidové písně, skladby, komponované na odkazu národního folkloru i kompozice určené přímo pro ty které konkrétní interprety nebo interpretky.

Známí čeští či zahraniční muzikanti a uskupení se představí ve skladbách s historickým původem, ale také ve skladbách, pracující s improvizací a národními lidovými písněmi (např. Finsko, Francie, Anglie, USA, Kolumbie, Itálie, Švýcarsko, ČR), prostor dostanou představení improvizace, intonace a celkové hudební pohotovosti. Bude znít hudba staré i zcela současné, aktuální, vznikající právě v okamžiku vystoupení.

pátek 14.8.

 • Yvonnick Prené Quartet / USA, FRA
 • Vesna Cáceres / CZE
 • Marešová Yasinski RAZAM / CZ, BLR
 • Kimmo Pohjonen SKIN / FIN 

sobota 15.8.

 • Yvonnick Prené / USA, FRA |workshop
 • Vernisáž výstavy |galerie CoCo
 • Check Accordion Trio / CZE
 • Eliška Sýkorová / CZE
 • Daniel Mille Quartet / CHE, FRA
 • Ondřej Zámečník Quintet / CZE
 • Gianni Coscia & Gianluigi Trovesi / ITA
 • Grégoire Maret & Edmar Castañeda

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Drážov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní hudební...

Ubytování Šumavský domekRabí (14.9 km)

Rezidence VogelsangKašperské Hory (15.3 km)

Sport hotel Pekárna SušiceSušice (18.9 km)