Řezníci / výstava mastná

Řezníci / výstava mastná

Adresa:

Písek, Velké náměstí 114

Termín: 13.11.2018 30.12.2018

13lis - 30pro celý den

Žánr: výstavyhistorie řemeslo řezník jižní čechy muzeum


Listopad a prosinec vždy bývaly časem zabijaček, proto muzeum výstavu věnovanou jednomu z nejváženějších řemesel připravilo právě na sklonek roku.

„Představuje se zde ohromné množství předmětů spojených s profesí řezníků – od nožů, seker, obrovských kolíbek, přes výukové pomůcky v podobě jednotlivých druhů masa až po původní oděv. Exponáty jsou ze sbírek píseckého muzea, mnoho jich také pochází z muzeí z celých jižních Čech – z Č. Budějovic, Vodňan, Strakonic či Volyně a připomínají, s čím mistři pracovali od 18. až do 20. století,“ přibližuje kurátor výstavy Jan Kouba.

Vzhledem k důležitosti profese jsou k vidění i cechovní insignie, prapory a zobrazen je také průvod řezníků, kterým na nejrůznějších slavnostech patřilo často první místo. Část výstavy je věnována již zmíněnému řezníkovi-poetovi Josefu V. Jabulkovi, jehož verše zde návštěvník může slyšet i číst. Atmosféru doplňuje výjev z tradiční zabijačky, kde nechybí podříznuté prase, bublající voda v brutaru či staré dřevěné necky. 

Výstava, která snad mimo vegetariánů potěší všechny malé i velké návštěvníky, byla zahájena 13. listopadu a potrvá do 30. prosince. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Jihočeský kraj Akce v obci Písek

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Řezníci / výstava...

Hotel Art Písek Písek (193 metrů)

Hotel City Písek Písek (205 metrů)