Nenechte si ujít Advent v Písku

Hlavní program

Žehnání adventním věncům

Přijměte pozvání na komorní zahájení adventních oslav ve městě - setkání pod vánočním stromem spojené s žehnáním adventním věncům. Poženhnat si můžete nechat i Vámi donesenému věnci. Pod širým nebem věncům přijde požehnat písecký farář p. Jan Doležal. Program doprovodí folkórní soubor Písečan, v jehož podání zazní adventní zpěvy - roráty. Vstupné zdarma.

Neděle, 1.12.2019, 10:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Rozsvícení vánočního stromu s „Nebeskou poštou“

Slavnostní zahájení Adventu v Písku. Dojde nejen na rozsvícení vánočního stromu, ale také na otevření Nebeského poštovního úřadu, ve kterém bude možné prostřednictvím nebeských poštovních úřednic podat dopis Ježíškovi. Pro ty si stejně jako vloni přijede Andělský rytíř, strážce všech přání, snů a tužeb. Vybrané poštovné bude věnováno Oblastní charitě Písek. Zahrají Kamarádi z pískoviště. Vstupné zdarma.

Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Přijďte si dát něco dobrého na zahřátí, potěšit se spolu s ostatními z příchodu svátků a užít si vánoční vystoupení kapely Shivers. Vstupné zdarma.

Úterý, 3.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Mikulášská SHOW

Zábavná podívaná pro celou rodinu na motivy tradičního příchodu čertů a Mikuláše do českých domácností. Událost neodmyslitelně patřící do programu píseckého adventu. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 5.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ

Přiměte naše srdečné pozvání na vystoupení unikátního souboru, jehož vánoční představení "Neseme vám tu novinu" doslova nadchlo tisíce diváků po celé ČR. Vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš tematicky vychází ze zvyků a obyčejů spojených s dobou zimního slunovratu, radostné očekávání příchodu Spasitele, vánočních svátků a Nového roku. V pořadu zazní krásné zpívané i instrumentální koledy či pastorely, obohacené o lidovou betlémskou hru.

Přijďte si zpříjemnit vánoční období a nechat se unášet poklidnými tóny v podání orchestru lidových nástrojů a zpěvu dívčího sboru.

Vstupné 290 Kč. Předprodej zajišťuje Centrum kultury města Písek.

Neděle, 8.12.2019, 19:00 hod., Divadlo Fráni Šrámka Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Pod vánočním stromem bude možné již od tří hodin odpoledne navštvit charitativní prodejní stánek s výrobky žáků ZŠ Tylova Písek. Odpoledne završí v 17 hodin krátké vánoční vystoupení taktéž v podání žáků Tylovky. Hned po nich se na pódiu poprvé představí píseckému mladý českobudějovický písničkář Martin Kajaba. Vstupné zdarma.

Úterý, 10.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Pod vánočním stromem bude možné již od tří hodin odpoledne navštvit charitativní prodejní stánek s výrobky žáků ZŠ T.G. Masaryka Písek. Odpoledne završí v 17 hodin krátké vánoční vystoupení taktéž v podání žáků ZŠ T.G. Masaryka. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 12.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Řemeslné adventní trhy s doprovodným programem

Desítky řemeslníků nabízí vlastnoručně zhotovené výrobky na oblíbených vánočních trzích. Nakoupit bude možné např. ručně vyráběné svíčky, šperky, vitráže, hračky, keramiku, předměty ze skla tvořené na sklářské píšťale a mnoho jiného rukodělného zboží. Trhy provází pestrý doprovodný program: tradiční jihočeská zabijačka, staročeský harmonikář, loutkové představení Vánoční příběh, dětská adventní akademie, kovárna, ručně poháněný kolotoč řezbáře Matěje, Kamarádi z Pískoviště.. Chybět nebude ani tradiční trdelník, vánoční punč, medovina, originální chlebové placky chačapuri a jiné pochutiny. Vstupné zdarma.

Trhy budou otevřeny v pátek 12:00 - 17:00, V sob. 9:00 - 17:00, v ned. 9:00 - 16:00 hod.

Pátek, 13.12.2019, 12:00 hod., Okolí Děkanského kostela

 

Zpívání pod vánočním stromem

Přijďte si užít adventní atmosféru pod vánoční strom i ve všední den. Svůj vánoční program zahrají zdejší kapely. Přítomné stánky s občerstvením nabídnou něco dobrého na zahřátí i na zub. Vstupné zdarma.

Úterý, 17.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Přijďte si užít adventní atmosféru pod vánoční strom i ve všední den. Svůj vánoční program zahrají zdejší kapely. Přítomné stánky s občerstvením nabídnou něco dobrého na zahřátí i na zub. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 19.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Živý betlém s Betlémským světlem

Těšit se můžete na tradiční setkání se všemi představiteli obvyklých figur živého betléma i na živá zvířátka - oslíka, volka, ovečku a velblouda. Každou celou hodinu budou hrát trubači z věže děkanského kostela klasické české koledy a chybět nebudou ani písečtí skauti, kteří budou po celé odpoledne rozdávat Betlémské světlo. Vstupné zdarma.

Neděle, 22.12.2019, 13:00 hod., Okolí Děkanského kostela

 

Štědrovečerní vytrubování

Na putování po městě se v odpoledních hodinách vydává kočár tažený koňmi, který veze ponocného a trubače. Na jednotlivých zastávkách se přítomným od ponocného dostává přání klidně prožitého Štědrého večera, trubači připojují na živo zahrané klasické české koledy. Jízdní řád zpřežení: 14.00 hod - sídliště Jih u výměníku / 14.15 hod - sídliště Dr. M. Horákové u parku před samoobsluhou / 14:35 hod - sídliště Logry před zastávkou MHD u garáží / 15:00 hod - Bakaláře u děkanského kostela /15:30 hod - sídliště Dukla ve vnitrobloku domů ulice Na Stínadlech / 15:50 hod - u Václava před kostelem u vánočního stromečku. Předem děkujeme za vaši shovívavoat, pokud pokud se nám na některou ze zastávek nepodaří přijet na minutu přesně. Štědrovečerní vytrubování připravujeme ve spolupráci se Zemským hřebčincem Písek s.p.o.

Úterý, 24.12.2019, 14:00 hod., písecká sídliště a náměstí 

Doprovodný program

Adventní městečko

Celý advent až do Silvestra je možné denně zavítat na písecké Velké náměstí k vánočnímu stromu, dopřát si zde něco dobrého na zub a při tom nasát kouzelnou vánoční atmosféru.

Neděle, 1.12.2019, 11:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Písecké betlémy

Potěšte se pohledem na okouzlující betlémy, které po celý advent zdobí nejkrásnějších zákoutí Písku. Podrobnosti na www.piseckebetlemy.cz.

Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., centrum města Písek

 

Adventní malování aneb Těšíme se na Vánoce!

Výstava prací s vánoční tématikou finalistů a vítězů výtvarné soutěže vyhlášené pro děti ze základních a základních uměleckých škol z Písku a nejbližšího okolí. Výtvarně ztvárněné Vánoce viděné dětskýma očima rozhodně stojí za zhlédnutí.

Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Advent v Písku

ART hotelPísek (148 metrů)

Hotel City PísekPísek (149 metrů)

Hotel BiografPísek (315 metrů)