Nenechte si ujít Advent v Písku.

Hlavní program

Žehnání adventních věnců

Přijměte pozvání na komorní zahájení adventních oslav ve městě - setkání pod vánočním stromem spojené s žehnáním adventních věnců píseckým farářem P. Janem Doležalem. Věříme, že příležitost nechat si požehnat přinesený věnec udělá mnohým radost. Program svým vystoupením doprovodí folklórní soubor Písečan, v jehož podání zazní české adventní zpěvy – roráty. Vstupné zdarma.

Neděle, 2.12.2018, 10:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Rozsvícení vánočního stromu s „Nebeskou poštou“

Slavnostní zahájení Adventu v Písku. Dojde nejen na rozsvícení vánočního stromu, ale také na tradiční odeslání dopisů Ježíškovi. Avšak oproti předchozím ročníkům využijeme pro jejich doručení služeb jiného posla, než balónků naplněných héliem. Pevně doufáme, že u vás pro tuto změnu učiněnou v zájmu přírody najdeme podporu. Dopisy Ježíškovi bude možné poukázat obyčejně zcela zdarma nebo doporučeně za 30 Kč. Výtěžek poputuje na dobrou věc. Věříme, že nové pojetí „Nebeské pošty“ všechny pisatele vánočních přání nadchne. Vstupné zdarma.

Neděle, 2.12.2018, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Mikulášská nadílka

Zábavná show pro celou rodinu na motivy tradičního příchodu čertů a Mikuláše do českých domácností. Událost neodmyslitelně patřící do programu píseckého adventu. Vstupné zdarma.

Středa, 5.12.2018, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Přijďte si dát něco dobrého na zahřátí, potěšit se spolu s ostatními z příchodu svátků a užít si vánoční vystoupení domovských uměleckých souborů. První ze série adventncíh hudebních čtrtků bude patřit skupině KVINTET PÍSEK. S potěšením vás v tento den zveme pod vánoční strom již od tří hodin, od kdy zde bude možné navštívit charitativní prodejní stánek ZŠ Tylova Písek. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 6.12.2018, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Hradišťan & Jiří Pavlica

Jsme moc rádi, že v rámci programu Adventu v Písku k nám o druhé adventní neděli zamíří se svým vánočním koncertem Hradišťan & Jiří Pavlica - ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice. Vstupné 550 Kč. Předprodej zajišťuje Centrum kultury města Písek.

Neděle, 9.12.2018, 19:00 hod., Divadlo Fráni Šrámka Písek

 

Zpívání pod vánočním stromem

Koledy a vánoční písně v podání žesťového souboru MUSICA PISECENSIS budou znít píseckým Velkým náměstím ve čtvrteční podvečer druhého adventního týdne. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 13.12.2018, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Řemeslné adventní trhy s doprovodným programem

Desítky řemeslníků nabízí vlastnoručně zhotovené výrobky na oblíbených vánočních trzích. Nakoupit bude možné např. ručně vyráběné svíčky, šperky, vitráže, hračky, keramiku, předměty ze skla tvořené na sklářské píšťale a mnoho jiného rukodělného zboží. Trhy provází pestrý doprovodný program: tradiční jihočeská zabijačka, staročeský harmonikář, loutkové představení Vánoční příběh, dětská adventní akademie, kovárna, ručně poháněný kolotoč řezbáře Matěje, Kamarádi z Pískoviště.. Chybět nebude ani tradiční trdelník, vánoční punč, medovina, originální chlebové placky chačapuri a jiné pochutiny. Vstupné zdarma.

Trhy budou otevřeny

v pátek 12:00 - 17:00, V sob. 9:00 - 17:00, v ned. 9:00 - 16:00 hod.

Pátek, 14.12.2018, 12:00 hod., Okolí Děkanského kostela

 

Zpívání pod vánočním stromem

Poslední čtrtek před příchodem Ježíška se sejdeme pod vánočním stromem, abychom se potěšili a pobavili spolu s kapelou KAMARÁDI Z PÍSKOVIŠTĚ. Vstupné zdarma.

Čtvrtek, 20.12.2018, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Živý betlém s Betlémským světlem

Těšit se můžete na tradiční setkání se všemi představiteli obvyklých figur živého betléma i na živá zvířátka - oslíka, volka, ovečku a velblouda. Každou celou hodinu budou hrát trubači z věže děkanského kostela klasické české koledy a chybět nebudou ani písečtí skauti, kteří budou po celé odpoledne rozdávat Betlémské světlo. Vstupné zdarma.

Neděle, 23.12.2018, 13:00 hod., Okolí Děkanského kostela

 

Štědrovečerní vytrubování

Na putování po městě se v odpoledních hodinách vydává kočár tažený koňmi, který veze ponocného a trubače. Na jednotlivých zastávkách se přítomným od ponocného dostává přání klidně prožitého Štědrého večera, trubači připojují na živo zahrané klasické české koledy. Jízdní řád zpřežení: 14.00 hod - sídliště Jih u výměníku / 14.15 hod - sídliště Dr. M. Horákové u parku před samoobsluhou / 14:35 hod - sídliště Logry před zastávkou MHD u garáží / 15:00 hod - Bakaláře u děkanského kostela /15:30 hod - sídliště Dukla ve vnitrobloku domů ulice Na Stínadlech / 15:50 hod - u Václava před kostelem u vánočního stromečku. Předem děkujeme za vaši shovívavoat, pokud pokud se nám na některou ze zastávek nepodaří přijet na minutu přesně. Štědrovečerní vytrubování připravujeme ve spolupráci se Zemským hřebčincem Písek s.p.o.

Pondělí, 24.12.2018, 14:00 hod., písecká sídliště a náměstí

 

Doprovodný program

Adventní kalendář

Virtuální obdoba klasického čokoládového kalendáře. Odehrává se na webu Adventu v Písku v období od 1. do 24. prosince. Denně vám jedno ze čtyřiadvaceti políček poskytne možnost „vyloupnout“ si lákavou odměnu. Hra je otevřená všem uživatelům internetu bez omezení.

Sobota, 1.12.2018, 08:00 hod., Web Adventu v Písku

 

Adventní kavárna

Celý advent je možné zavítat na písecké Velké náměstí k vánočnímu stromu a dopřát si tradiční staročeskou pochoutku trdelník nebo něco jiného na zahřátí.

Neděle, 2.12.2018, 11:00 hod., Velké náměstí Písek

 

Písecké betlémy

Rodina jedinečných Píseckých betlému se letos rozroste již o čtvrtého člena. Na svět ho ve Sladovně přivedou děti z píseckých mateřských škol a vystaven bude u děkanského kostela naproti faře. Z pohledu na slaměný betlém se budete moct opět těšit na Velkém náměstí pod vánočním stromem. Nezapomeňte zavítat také k Betlému u Kamenného mostu a Betlému v hradebním příkopě. Podrobnosti na www.piseckebetlemy.cz.

Neděle, 2.12.2018, 16:00 hod., centrum města Písek

 

Adventní malování aneb Těšíme se na Vánoce!

Výstava prací s vánoční tématikou finalistů a vítězů výtvarné soutěže vyhlášené pro děti ze základních a základních uměleckých škol z Písku a nejbližšího okolí. Výtvarnou soutěží na téma „První československé Vánoce po vzniku republiky“ si chceme v programu Adventu v Písku připomenout stoleté výročí vzniku Československa. Výstava je realizována v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Podpora oslav 100 let české státnosti.

Neděle, 2.12.2018, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce