Výstava Wolfganga Zelmera

Výstava Wolfganga Zelmera

Adresa:

České Budějovice, Hroznová 22

Termín: 11.9.2018 13.10.2018
Vstupné:

zdarma

11zář - 13říj celý den

Žánr: výstavy


Výstava Variazioni Di Natura Morta významného německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera v českobudějovické Galerii Hrozen se pro velký divácký ohlas prodlužuje do 13. října 2018. Výstava je výběrem ze současné grafické a malířské tvorby autora, jehož stěžejním tématem je zátiší.

"Galerie Hrozen s Wolfgangem Zelmerem spolupracuje více než třináct let, během kterých měli návštěvníci možnost seznámit se s částí grafické tvorby autora, jehož výtvarná  díla - většinou zátiší -  vynikají perfektním zpracováním a  precizností, a to jak v malých, tak velkých formátech, uvedl majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus:  "Jsem rád, že touto výstavou můžeme tvorbu autora, který se prezentoval na více než dvousetpadesáti výstavách po světě, představit i zde na jihu, a to ve větším a ucelenějším rozsahu: jsou zde zařazena jak díla grafická, tak malířská. Tato výstava je první soubornou prezentací W. Zelmera v rámci České republiky," doplnil Václav Johanus.

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem je zátiší, a to jak v malbě, tak i grafice.  S jeho tvorbou se mohli diváci seznámit například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově. 

 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava Wolfganga...

Residence U Černé věže České Budějovice (87 metrů)

Penzion Life is Dream České Budějovice (122 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (15.4 km)