Výstava hub - České Budějovice

Výstava hub - České Budějovice

Termín: 17.9.2018 21.9.2018

17zář - 21zář celý den

Žánr: výstavyprohlídka


Jihočeské muzeum a Mykologický klub při JčM Vás srdečně zvou na již tradiční výstavu hub. Expozice představí průřez podzimního aspektu jihočeské mykobioty tzv. velkých hub, které jsou opatřeny štítky se základními informacemi o jednotlivých druzích.

Houby podložené vlhkým mechem jsou řazeny po systematických skupinách. Během celého trvání výstavy je zajištěn přísun čerstvých exponátů. Dále jsou v sále umístěny doprovodné tematické panely (texty, foto). Během výstavy je ve spolupráci se členy Mykologického klubu JčM zajišťována stálá poradna pro houbaře.

Připraveno je několik krátkých prezentací pro různé věkové kategorie dětí a mládeže. Pro předem objednané školní třídy (vč. mateřských škol) bude zajištěna komentovaná prohlídka výstavy, popř. krátký výklad mykologa. V edukačních sálech bude Centrum interaktivního vzdělávání JčM animovat navazující aktivity určené pro předškolní děti a školní děti a mládež (pracovní listy, kreslení aj. Také zde proběhnou tematické prezentace mykologa JčM pro školní třídy (na předchozí vyžádání škol, dle časového rozpisu). Donášky hub ze strany návštěvníků jsou vítány.

Výstava je otevřena denně od pondělí 17. 9. (včetně) do pátku 21. 9. vždy od 9:00 do 17:30 hod.

Realizace výstavy je ovšem podmíněna dostatečným růstem hub v přírodě. V opačném případě se expozice ruší. Pro aktuální informace sledujte náš web a Facebook.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava hub - České...

Grandhotel ZvonČeské Budějovice (186 metrů)

Residence U Černé věžeČeské Budějovice (469 metrů)

Hotel KlikaČeské Budějovice (551 metrů)