Festival barokních umění v Českém Krumlově

Festival barokních umění v Českém Krumlově

Adresa:

Český Krumlov, Zámek 59

Termín: 21.9.2018 23.9.2018

21zář - 23zář celý den

Žánr: festival baroko opera


XI. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov uvede od 21. do 23. září 2018 novodobou světovou premiéru barokní opery od Antonia Gianettiniho L'Ingresso alla Gioventù di Claudio Nerone uvedenou v Modeně roku 1692 u příležitosti sňatku Francesca II. d'Este s Margheritou Farnese.

Slavnostní opera L'Ingresso alla Gioventù di Claudio Nerone patří k nejvýznamnějším Gianettiniho dílům. Jejím námětem je epizoda z doby nástupu císaře Nerona k vládě podle líčení římského historika Publia Cornelia Tacita. Tato tématika, umožňující hojné narážky na soudobou dvorskou společnost i politickou situaci, byla v období baroka velice oblíbená - do této oblasti patří dnes mnohem známější opery, Monteverdiho L'Incoronazione di Poppea čí Händelova Agrippina.

Podkladem pro nastudování je rukopisná partitura unikátně dochovaná v Modeně v Biblioteca Estense Universitaria di Modena a výtisk libreta, které zároveň sloužilo jako program k modenskému představení roku 1692. Novodobou světovou premiéru slavnostní opery L'Ingresso alla Gioventù di Claudio Nerone uvede špičkový mezinárodní barokní orchestr Hof-Musici za řízení cembalisty Ondřeje Macka, společně se stálými sólisty souboru a v režii Zuzany Vrbové.

Kromě tří představení Gianettiniho opery L'Ingresso alla Gioventù di Claudio Nerone v Barokním divadle na Zámku Český Krumlov se návštěvníci v rámci XI. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov mohou těšit na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století.

Cílem Festivalu barokních umění Český Krumlov je totiž přiblížit divákům dosud neuvedené opery 18. století, a to včetně dobového jevištního ztvárnění. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Vstupenky na barokní operu jsou již v prodeji a lze je zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo na www.ckrumlov.info/tickets.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival barokních...

Penzion Na Ostrově Český Krumlov (124 metrů)

Hotel Barbora Český Krumlov (141 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (6.3 km)