U příležitosti 100. výročí ukončení první světové války a vzniku Československé republiky proběhne 17. 7. – 4. 11. 2018 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově hlavní výstava sezóny s názvem „Od Velké války k republice“.

Samotná výstava se bude věnovat období první světové války s důrazem na její konec, který vedl ke vzniku samostatné Československé republiky a formování národa. Připomene úlohu legionářů, kteří se zásadním způsobem podíleli na zrodu a obraně nového státu. Zmíněny budou také události na Českokrumlovsku, které vyhlášení republiky vyvolalo, především pak vznik župy Böhmerwaldgau 3. 11. 1918 a následný zásah československé armády.

Návštěvníci budou moci zhlédnout různé druhy prvoválečných uniforem a zbraní. Budou vystaveny unikátní kolorované fotografie ze západní fronty. Díky deníkům a korespondenci se podíváme na válečné události očima českých vojáků na straně legií i Rakouska-Uherska. Významnou část výstavy budou tvořit válečné plakáty Vojtěcha Preissiga a tři návrhy Františka Kupky na zástavu 1. pluku československého vojska ve Francii.

Opomenuty nebudou ani osobnosti, které se zasloužily o vznik Československa. Nahlédneme také do domácností z počátku první republiky, včetně dobových oděvů. Nejen pro děti budou vystaveny hračky. Právě pro děti je toto téma velmi složité, proto bych ráda použila několik dílů z pořadu České televize Dějiny udatného českého národa, které se mu věnují a podávají ho velmi zdařile a především srozumitelně.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Český Krumlov Akce v obci Český Krumlov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Od Velké války k...

Penzion Podhradí Český Krumlov (34 metrů)

Apartmán Krumlov Český Krumlov (64 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Státní hrad a zámek Český Krumlov Státní hrad a zámek Český Krumlov Český Krumlov (316 m)
Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (6.3 km)