Představení souboru grafik Vladimíra Boudníka z roku 1968, tedy z posledního roku jeho tvorby před jeho dobrovolným odchodem ze života - 5. prosince 1968.

Na konci července 1968 se Vladimír Boudník zúčastnil setkání výtvarníků v Českém Krumlově, které zde uspořádal Městský dům kultury. Pro neformální výstavy, které se konaly v ulicích, v průjezdech a v historických domech přivezl větší soubor současné i dřívější grafiky, jejíž větší část zde rozdal a prodal (Českokrumlovské muzeum od něj zakoupilo 5 grafických listů). Byl to pro něj velmi šťastný a osvobozující týden ve zcela novém, tehdy klidném a inspirativním prostředí, nezatížený rutinou, problémy či termínovanými pracovními povinnostmi, navíc v okruhu mladých umělců z Čech a z Moravy, pro které byl velkou autoritou. Dle jejich vzpomínek zde Boudník nebyl žádným introvertním, nepřístupným a neurotickým jedincem, ale vstřícným a veselým člověkem, který během nekončících diskusí v krumlovských lokálech s velkou vnitřní energií a viditelným potěšením bavil celou společnost.

Navíc se v Českém Krumlově seznámil s půvabnou dvaadvacetiletou textilní výtvarnicí Věrou Špánovou, s níž si naplánoval i brzkou svatbu. Termín obřadu byl stanoven na 21. srpen 1968. Jeho svědek, spisovatel Bohumil Hrabal, však onoho dne v důsledku celkové okupační paralýzy v zemi nemohl přijet, a tak se obřad na zdejší radnici konal o den později, tedy v den, kdy do Českého Krumlova dorazily sovětské tanky.

Galerie a muzea - Český Krumlov Akce v obci Český Krumlov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vladimír Boudník

Penzion Podhradí Český Krumlov (34 metrů)

Apartmán Krumlov Český Krumlov (64 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Státní hrad a zámek Český Krumlov Státní hrad a zámek Český Krumlov Český Krumlov (316 m)
Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (6.3 km)
Ubytování U Procházků Ubytování U Procházků Horní Planá (18 km)