100 %
Otáčivé hlediště - Český Krumlov

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově letos slaví šedesátiny

Celkem 92 představení má v letošním roce na programu Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. U příležitosti oslav 60. výročí svého vzniku uvede hlediště dvě zbrusu nové premiéry. Letní divadelní sezóna potvrvá od 6. června až do 9. září 2018.

Sezónu odstartuje soubor činohry Jihočeského divadla s naprostou novinkou v režii ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera, jehož inscenace nastudované pro plenérovou scénu v českokrumlovské zámecké zahradě sklízí u diváků dlouholetý úspěch. Martin Glaser spolu s dramaturgyní Olgou Šubrtovou se tentokrát zhlédli v hororovém žánru a my se můžeme těšit na zbrusu novou adaptaci románu Brama Stokera Dracula, která bude letos před točnou uvedena šestnáctkrát. Premiérový titul vystřídá komedie Dekameron, která je na programu od 27. června do 7. července. I pod tímto titulem je podepsán tandem Glaser - Šubrtová.

Dvořákovu divácky oblíbenou Rusalku v režii a scénografii Jiřího Heřmana a v hudebním nastudování Maria de Rose vystřídá v hudebním bloku Verdiho operní drama Trubadúr, které mělo premiéru v roce 2017 a v jehož hlavních rolích uvidí diváci řadu tuzemských i zahraničních pěveckých hvězd. V hudebním nastudování Maria de Rose je pod režií této inscenace podepsán šéf opery JD Tomáš Studený. Následuje taneční divadlo Valmont v choreografii a režii Libora Vaculíka, ve kterém budou mít diváci možnost nově vidět světově proslulého tanečníka a prvního sólistu ND Praha Alexandra Katsapova, jenž přijal titulní roli Valmonta. Hudebními perlami nabitý blok zakončí opět soubor opery Jihočeského divadla znovuuvedením Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky režírované duem SKUTR. Všechny hudební tituly budou uvedeny v období 10. 7. - 11. 8. 2018.

14. srpna se před točnu opět vrátí soubor činohry JD s detektivní komedií Pes baskervillský v režii Petra Zelenky. V hlavní roli Sherlocka Holmese se skvěle alternují dlouholetý člen souboru Pavel Oubram spolu s Karlem Rodenem, hostem Jihočeského divadla.

Dobrodružnou podívanou, která pobaví malé i velké diváky, slibuje uvedení atraktivní novinky s názvem Ztracený svět. Podle knižní předlohy A. C. Doyla ji pro plenérovou scénu Otáčivého hlediště zpracoval Zdeněk Jecelín. Velikým lákadlem pro malé i velké diváky bude přibližně 15 pravěkých ještěrů, z nichž největší bude mít kolem devíti metrů. Ti se budou spolu s ostatními pravěkými tvory prohánět kolem točny po zámeckém parku v inscenaci, která je kombinací činohry, zpěvné hudby a tance.

Otáčivé hlediště si letos připomíná kulaté 60. výročí tohoto jedinečného divadelního fenoménu. U této příležitosti budou mít zájemci možnost navštívit výstavu Joan Brehms (1907 - 1995): scénograf, architekt, malíř, kterou připravilo Národní muzeum spolu s Archivem Joana Brehmse. Od 6. června do 30. září představí výstava v Klášterch Český Krumlov osobnost všestranného umělce J. Brehmse, otce principu otáčivého hlediště, autora původní koncepce točny a dlouholetého scénografa Jihočeského divadla.

Vstupenky zakoupíte v Infocentru Český Krumlov nebo v pokladně Jihočeského divadla.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

7kvě - 12kvěcelý den

Anifilm 2019

, na více místech Film

22srp - 27srpcelý den

18květen sobota 12:00

Magmafest 2019

, Na Výstavišti 439 Festival

Ubytování v okolí akce Otáčivé hlediště -...

Pension Galko Český Krumlov (443 metrů)

Penzion Marie Český Krumlov (456 metrů)