Barokní noc 2024 na zámku Český Krumlov

Barokní noc 2024 na zámku Český Krumlov

Termín: 24.7.2020
Vstupné:

neuvedeno

24červenec sobota 19:30

Žánr: ostatní akceopera baroko zámek vážná hudba


Hudební festival s nejdelší tradicí ve městě nabízí přitažlivé a hodnotné umělecké zážitky. Jedinečným zážitkem a perlou Festivalu komorní hudby je pak Barokní noc na zámku Český Krumlov, historicky věrná obdoba barokních slavností. 

Celkový ráz i dramaturgie koncertů těží z krumlovského génia loci, atmosféry zámku a sakrálních i světských historických prostor, ve kterých se koncerty konají. V rámci rozmanité dramaturgie festivalu účinkují renomovaní sólisté a komorní soubory české i zahraniční hudební scény. Oblíbené jsou zejména žánrové koncerty nazvané Jazz nad Vltavou nebo pozdně večerní Nokturna.

Jedinečným zážitkem a perlou Festivalu komorní hudby je pak Barokní noc na zámku Český Krumlov, historicky věrná obdoba barokních slavností. Návštěvníci mají možnost zažít atmosféru divadelních a hudebních slavností konaných v 18. století na místním zámku. Vrcholem večera je provedení opery v barokním divadle, na jejímž závěru se přechází do zámecké zahrady, kde program uzavírají další hudební čísla a stylový barokní ohňostroj postavený podle historických pramenů.

Zdroj fotky (Barokní noc): město Český Krumlov

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Barokní noc 2024 na...

Wellness Pension AmetystČeský Krumlov (184 metrů)

Villa GallistlČeský Krumlov (343 metrů)

Vila JohankaČeský Krumlov (588 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (6.2 km)