Praha 5, Ke Sklárně 15

Přidat akci k objektu

MeetFactory

Praha 5, Ke Sklárně 15

MeetFactory, Praha 5

MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým. Program MeetFactory utvářejí čtyři dramaturgické linie - hudba, galerie, divadlo a program rezidenčních pobytů pro umělce.

Hudební program prezentuje zejména mezinárodní nezávislou hudební scénu. V koncerntím sále vybaveném high-end zvukovým zařízením se koná šest až osm akcí měsíčně. 
 
Divadelní program se zaměřuje na interpretace současné prózy a na experimentální mezioborové projekty, které často zahrnují vizuální umělce, hudebníky či neherce. 
 
Tři galerie nabízejí prostor pro kritické konfrontace místní a mezinárodní umělecké scény. Program Galerie MeetFactory se zaměřuje na původní kurátorské projekty, v Galerii Kostka představujeme zejména samostatné výstavy začínajících i již etablovyných umělců. Program Galerie Zeď, situované na boční fasádě budovy, utvářejí velkoformátové realizace přesahující klasické formy street artu. 
 
Mezinárodní rezidenční program je největším českým ateliérovým programem pro zahraniční umělce. Meet Factory disponuje patnácti ateliéry, které ročně užívá více než třicet vizuálních umělců, kurátorů, hudebníků, divadelních režisérů nebo spisovatelů. Podporujeme zapojení našich rezidenčních umělců nejen do samotného programu MeetFacory, ale také do kontextu české a středoevropské umělecké scény.

MeetFactory - aktuální program a vstupenky

30květen pondělí 20:30Porches + Frankie Cosmos

vstupenkyKoncert

MeetFactory

9červen čtvrtek 20:30Kamp! + Fiordmoss

vstupenkyKoncert

MeetFactory

17červen pátek 21:00Todd Terje

vstupenkyKoncert

MeetFactory

30září pátek 20:30Gold Panda

vstupenkyKoncert

MeetFactory

19říjen středa 20:30Parquet Courts

vstupenkyKoncert

MeetFactory

10prosinec sobota 20:00Omnia

vstupenkyKoncert

MeetFactory

vytisknout

MeetFactory na fotkách...

Jak hodnotíš kulturní centrum ty?

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.