DK Slavie

České Budějovice, Jirsíkova 2

Není tu akce, kterou DK Slavie pořádá? Přidej ji

Místa, kde pod jednou střechou najdete prostory pro pronájmy, zajímavou dramaturgii hlavního sálu, klubovou kulturu, vzdělávací projekty Univerzity 3.věku, výtvarné a dramatické ateliéry Kulisa, Jóga centrum, hudební zkušebny a další činnosti.

V říjnu 2011 byl radou města České Budějovice schválen projekt znovuoživení nejstaršího městského kulturního domu Slavie. Podnětem pro tento krok bylo vyhlášení výsledků architektonické soutěže o podobu budoucí  přestavby KD Slavie a následný workshop pro politiky i odbornou veřejnost. Ten rozebíral výsledky ceny Petra Parléře a také teoretické zadání pro novou architektonickou soutěž.

Na základě výsledků workshopu a dalších podnětů, kterými byly třeba otevřené diskuse o stavu kultury ve městě Open space, rozhodla rada města o rozšíření využití budovy Slavie znovu pro kulturu, společenské akce, sociální a vzdělávací projekty, a to ve výraznější míře než doposud. Uvolnění využitelnosti kapacity kulturního domu by mělo trvat minimálně do poloviny roku 2014, kdy by teoreticky měla být zahájena rekonstrukce objektu. Podklady pro zadání architektonické studie a též návrh na provozování přestavěného objektu Slavie, by měly být zpracovány projektovým týmem do září 2012.

V rámci projektu oživení Slavie, došlo během podzimu 2011 k otevření dlouho nevyužitých prostor bývalé prodejny nábytku, kde nyní občanské sdružení Kulisa provozuje výtvarné a dramatické ateliéry (nyní už taneční centrum NG – pozn. 1/2013) a v druhé části se nachází Joga centrum. V prostorech bývalé restaurace od prosince 2011 funguje klubová kulturní scéna Café klub Slavie. V suterénu objektu vznikají zkušebny pro kapely. Do Slavie se stěhuje projekt pro seniory Univerzita 3.věku, ochotnická a amatérská divadla i další subjekty. V dramaturgii celého domu nově najdete zajímavé a kvalitní programy. Od června 2012 zahájil svůj také provoz jazz&blues club Highway 61 v levém křídle budovy.

Projekt byl ukončen k poslednímu srpnu 2012 a během podzimu vyhodnocen. V současné době pokračuje provoz téměř ve všech nově pronajatých prostorách v domu Slavie. A celý dům tak díky tomu skutečně ožil.

Pořádáte koncerty, divadla či jiné produkce a nevíte kde? Hledáte místo pro školní akademie, maturitní ples či besídky? Nevíte, kde předvést  či nazkoušet představení vašeho amatérského divadelního spolku? Projekt Slavie – spolkový a kulturní dům je tu od toho, aby Vám pomohl tyto akce uskutečnit.DK Slavie: Napsali jsme...

Štítky

DK Slavie: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!