Portishead v Praze

Líbí? Pošlete to dál...

Slavná britská trip hopová kapela Portishead vystoupí 19. června poprvé v České republice! V rámci evropského turné zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích. „Jsme rádi, že se Portishead připojí ke jménům jako Radiohead, PJ Harvey, Tom Waits, The National nebo Morrissey, které jsme přivezli do České republiky také poprvé,“ říká Nick Hobbs z pořádající agentury Charm Music. 

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal. 

V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb. 

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal.V roce 1994 vydali Portishead debutové album...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

http://www.informuji.cz/akce/praha/22084-portishead/

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 7 Akce v okolí Akce v Praze
  • Botanická zahrada Praha-Troja

    Nejoblíbenější přírodní památka poblíž

    Botanická zahrada Praha-Troja
    Praha 7, Trojská 800/196

    Botanická zahrada hlavního města Prahy je příspěvkovou organizací... zobrazit více


Umělci: Portishead

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.

Filtr kulturních akcí

Jiný den?