Železniční slavnost - Nýřanské železniční září

Zavítejte o víkendu 17. a 18. září do Nýřan a okolí, kde bude probíhat akce Nýřanské železniční září spojená s bohatým doprovodným programem u příležitosti 1. výročí od otevření muzeální dráhy k podniku DIOSS Nýřany a.s.

Na tratích Plzeň – Nýřany – Holýšov a Nýřany – Heřmanova Huť budou po oba dva dny jezdit historické parní a motorové vlaky, kyvadlová železniční doprava bude jezdit také na muzeální dráze.

V Nýřanech na nádraží bude připravena výstava lokomotiv IMC Plzeň, ČD a ČD Cargo, železniční modeláři, hasičská a záchranářská technika, občerstvení a stánek s železničními suvenýry. Zde se bude přestupovat na vlaky do jednotlivých směrů.

K návštěvě zvou obce ležící na místní dráze Nýřany – Heřmanova Huť. Blatnice stojí za zhlédnutí historická náves a naučná stezka významného plzeňského architekta Hanuše Zápala. Rochlov otevře zámek, zámecký park a restauraci. Heřmanova Huť se může pochlubit expozicí skla z místního závodu, vodárenskou věží, upravenou na rozhlednu a pořádá také turistické výlety do okolí.

Akce je určená pro zájemce všech věkových kategorií se zájmem o železnici, historii, techniku, průmyslové dědictví a tradice i pro všechny ty, kteří si chtějí udělat netradiční výlet plný mnoha různými zážitky. Všechny srdečně zveme!

Více informací, kompletní jízdní řád, ceník a program naleznete na www stránkách pořadatele akce – spolku IMC Plzeň.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Plzeňský kraj Akce v obci Nýřany
 • Papírna

  Nejoblíbenější kulturní centrum poblíž

  Papírna
  Plzeň, Zahradní 173

 • Divadlo Alfa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Alfa
  Plzeň, Rokycanská 7

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.