Tiffany - malá vitráž

Brno, Skřivanova 3

20.10.2016

940

Další vstupenky

Tiffany - malá vitráž

Co vás čeká v kurzu TIFFANY - MALÁ VITRÁŽ

Uděláme si spolu krásný pohodový večer, nabitý empatií, pracovní a tvořivou energií. Krátce si povíme si něco o výrobě skla a historii vzniku tiffany techniky, kterou stvořil nejslavnější americký designér, tvůrce interiérů, sklář, ale také malíř a šperkař Luis Comfort Tiffany. 

V průběhu kurzu budu zodpovídat veškeré vaše otázky a dozvíte se, kde nakoupit nářadí, sklo a literaturu, abyste si mohli zřídit vlastní dílnu a věnovat se tomuto krásnému uměleckému řemeslu. 

Řekneme si něco o stavbě a konstrukci vitráže. Návrhy nebo představy můžete mít své, nebo si vyberete u mě. Podle vybraného návrhu si vyrobíte a rozkreslíte šablonu, nebo si vezmete už šablonu připravenou z výběru vitráží, které mám pro Vás připravené. Vyberete si z nabídky barevné sklo dle svého vkusu. Naučíme se techniku řezání skla, broušení jednotlivých kousků skla, oblepování samolepicí měděnou páskou a cínování.

Povíme si podrobnosti o jednotlivých částech postupu vedoucí k úspěšnému zhotovení vitráže. A pak už si společně projdeme jednotlivými úseky výroby a montáže vitráže od prvního řezání až po scínování, závěrečné patinování a leštění antioxidačním prostředkem. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Tiffany - malá vitráž

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.